İNTERNET ŞUBESİ
Hemen Başvur İnternet Şubesi
Faiz Oranları ve Ücretler
Faiz Oranları ve Ücretler

KREDİ KARTI FAİZ ORANLARI

Kredi KartıFaiz Oranı
ALIŞVERİŞ FAİZ ORANI% 2,25
NAKİT AVANS FAİZ ORANI% 2,25
GECİKME FAİZ ORANI% 2,75

Paraf esnaf ve Paraf Kobi için alışveriş faiz oranı %2,25, Paraf Business için alışveriş faiz oranı %2,25; nakit avans faiz oranı %2,25; gecikme faiz oranı %2,75 olarak uygulanmaktadır.

K.K.T.C için;*

Alışveriş ve nakit avans faiz oranı %2,54;

Gecikme Faiz Oranı %3,04 olarak uygulanmaktadır.

AİDATLAR**

Kart TürüAsıl KartEk KartAçıklama
Paraf Klasik32 TL16 TLKart aidatları üzerinden %5 oranında BSMV tahsil edilir.
Paraf Gold52 TL26 TLKart aidatları üzerinden %5 oranında BSMV tahsil edilir.
Paraf Platin83 TL41 TLKart aidatları üzerinden %5 oranında BSMV tahsil edilir.
Paraf Business*75 TL75 TLKart aidatları üzerinden %5 oranında BSMV tahsil edilir.

*Kart ücretlerinde BSMV hariçtir.
*Paraf Business asıl ve ek kartlar için ilk yıl tahsis ücreti 100 TL olarak uygulanmaktadır.

Alınan Komisyonlar/ Faizler/ ÜcretlerKomisyon/ Faiz Oranı/ Ücret TutarıAÇIKLAMA
Nakit Avans Komisyonu*% 3,78+5 TL (en az 7 TL)Halkbank (yurt içi-yurt dışı) Şube ve ATM'lerinden, Halkbank İnternet Şubesi ve 0850 222 0 400 Halkbank Dialog'dan çekilen nakit avanslara uygulanır. Faiz oranı üzerinden %15 KKDF ve %5 BSMV, komisyon üzerinden %5 BSMV tahsil edilmektedir.
%3,24+2,5 $(min 5$)USD hesap özeti talebiniz var ise yurt dışı nakit avans çekimleriniz için uygulanır.
Yabancı Para-TL Dönüşüm Komisyonu% 1,08Yurt dışı ve/veya yabancı para cinsinden işlemleriniz (alışveriş ve nakit avans), işlemin kredi kartı hesabınıza borç olarak yansıdığı tarihteki Türkiye Halk Bankası A.Ş. döviz satış kuruna %1,08 marj uygulanarak Türk Lirası'na çevrilir. USD hesap özeti talebiniz var ise yurt dışı ve/veya yabancı para cinsinden işlemlerinizin tamamı USD hesap özetinize USD olarak yansıtılır.Son ödeme tarihine kadar hesap özetinde belirtilen USD borcun tamamının kapatılmaması durumunda ödenmeyen tutar hesap kesim tarihinde geçerli olan Bankamız USD döviz satış kuruna %1,08 marj uygulanarak TL’ye çevrilir ve faizlendirilir.
Borç Taksitlendirme Faizi (Aylık)%2,25Kredi Kartı Borç Taksitlendirme hizmeti için uygulanan faizdir. Faiz oranı üzerinden %15 KKDF ve %5 BSMV tahsil edilmektedir.
Taksitli Nakit
Avans Faizi (Aylık)
3 taksit için %2,25
6 taksit için %2,25
9 taksit için %2,25
12 taksit için %2,25
Taksitli nakit çekim işlemlerinden alınır. Faiz oranı üzerinden %15 KKDF ve %5 BSMV tahsil edilmektedir.
Sonradan Taksitlendirme Faizi

 

3 taksit için %2,25
4 taksit için %2,25
6 taksit için %2,25
9 taksit için %2,25
12 taksit için %2,25
İşlem tutarı üzerinden uygulanan ücrettir. Faiz oranı üzerinden %15 KKDF ve %5 BSMV tahsil edilmektedir.
4 taksit seçeneği sadece kuyum sektörü için geçerlidir.
12 taksit seçeneği sadece beyaz eşya, mobilya, eğitim ve öğrenim sektörlerinde geçerlidir.
Fatura Ödemeleri & Kurum Tahsilatları Ücreti100 TL’ye kadar 1 TL, 100 TL üzeri işlemlerde %1Anlık fatura ödemelerinde ve SGK (MOSSİP) kurum tahsilatlarında 100 TL’ye kadar 1 TL, 100 TL üzeri ödemelerde %1 masraf alınır. Ücret tutarı üzerinden  %5 BSMV tahsil edilmektedir. Otomatik fatura ödeme talimatlarından ücret alınmamaktadır.
PTT İşlem Ücreti3 TLPTT Online şubeleri aracılığı ile yapılan kredi kartı ödemelerinden alınan ücrettir.Ücret tutarı üzerinden  %5 BSMV tahsil edilmektedir.
Kredi Kartından Kira/aidat/Eğitim Talimatı Ücreti%1,00 ( en az 5 TL)Talimat tutarı üzerinden uygulanan ücrettir.
BKM Express ile kredi kartından para gönderme ücreti%3,78+5Kredi kartından yapılan gönderimlerde işlem başına %3,78+5 TL ücret alınmaktadır. BSMV hariçtir.
BKM Express ile banka kartı ve ön ödemeli kartlardan para gönderme ücreti1,86Banka kartı veya ön ödemeli kartlardan yapılan para gönderimlerinde işlem başına 1,86 TL ücret alınmaktadır. BSMV hariçtir.


 Alışveriş Faizi


Hesap Özeti'nizde yer alan dönem borcunuzun tamamını son ödeme tarihine kadar ödediğinizde, alışverişlerinizden kaynaklanan borcunuza faiz işletilmemektedir. Son ödeme tarihine kadar asgari ödeme tutarı ve üzerinde ödeme yaptığınız taktirde, borcunuzun kalan kısmına, hesap kesim tarihinden bir sonraki hesap kesim tarihine kadar faiz işletilir.

Nakit Avans Faizi

Nakit avans işlemlerinde, işlemin yapıldığı gün faiz işlemeye başlamakta ve Hesap Özeti'nizde hesap kesim tarihine kadar oluşan faiz yer almaktadır. Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında [varsa oluşan faiz] bir sonraki Hesap Özeti'nde yer alır.

Gecikme Faizi

Son ödeme tarihine kadar asgari ödeme tutarının altında ödeme yaptığınız veya hiç ödeme yapmadığınız takdirde;

  • Ödenmemiş dönem borcunuza hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar işlemin niteliğine göre alışveriş faizi/nakit avans faizi,
  • Asgari ödeme tutarının ödenmeyen kısmı için son ödeme tarihinden bir sonraki hesap kesim tarihine kadar gecikme faizi,
  • Kalan hesap bakiyesinin asgari tutarı aşan kısmı için son ödeme tarihinden bir sonraki hesap kesim tarihine kadar işlemin niteliğine göre alışveriş faizi/nakit avans faizi işletilir.

Paraf'ınızın Alışveriş, Nakit Avans ve Gecikme Faiz Oranları ile ilgili güncel bilgileri;

  • Hesap Özeti'nizden
  • 0850 222 0 400  Halkbank Dialog'dan,
  • Halkbank İnternet Şubesi'nden,
  • Halkbank Şubeleri'nden öğrenebilirsiniz.

Hesap Özeti'nizin ön yüzünde bildirilecek alışveriş, nakit avans ve gecikme faiz oranlarına Banka Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV) ve Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF), uygulanacak ücret, komisyon ve masraflara BSMV dahil değildir. Kredi kartı uygulamasından doğan borçlarda basit faiz uygulanmaktadır.