İNTERNET ŞUBESİ
Hemen Başvur İnternet Şubesi
Turkiye'nin En Keyifli 7 Rotası
Turkiye'nin En Keyifli 7 Rotası

1. Çanakkale - Karaburun

Denize girmeyi seviyor ama çok sıcağa da gelemiyorsanız, sadece eğlence değil gezip öğrenmek de istiyorsanız doğru yerdesiniz. Oksijen deposu Kaz Dağlarında şehirden uzak bir kamp tatili yapabilir, Ayvalık’ta tarihi zeytin ağaçlarının arasında lezzetli bir gezinti yapabilir ya da Karaburun’da yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz.

 

 

2. Marmaris - Datça - Bodrum

Sabahın ilk ışıklarıyla deniz kenarına inip, güneşi batırmadan dönmeyenlerdenseniz aradığınız tatil burada. Deniz ve ormanın arasında kalan yollarda dertlerinizi geride bırakabilir, farklı noktalara gizlenmiş birbirinden güzel koylarda serinleten molalar verebilirsiniz. Dilerseniz Akyaka’da surf yaparak maceranın dozunu artırabilir ya da Bodrum’un keyifli manzarasına karşı uzanabilirsiniz.

 

 

3. Antalya - Göcek

Kışa girmeden D vitaminine doymak istiyorsanız, kemiklerinize kadar ısınmak için doğru yerdesiniz. Kaputaş plajının beyaz kumları üzerinde güneşlenebilir ya da Olympos’ta tarihin derinliklerine doğru gizemli bir yolculuk yapabilirsiniz. Sıcaktan yorulduğunuzda bölgenin sevimli ev sahipleri keçilerin sütünden yapılan buz gibi dondurmayla serinleyebilirsiniz.

 

 

4. Bartın - Kastamonu - Sinop - Samsun

Denize gireyim ama tuzlu olmasın, bol bol yiyeyim ama karnım doymasın, güneş de beni yormasın diyorsanız aradığınız burada. Bartın’ın upuzun İnkumu plajında Karadeniz’in ferahlığıyla tanışabilir, Kastamonu’da Küre Dağları Milli Park’ında temiz havaya doyabilir, Samsun’da Amazonlarla tanışabilir ve Sinop’un yöresel mantısıyla karnınızı doyurabilirsiniz.

 

 

5. Bitlis - Van

Daha farklı bir tatil arıyorsanız, Van Gölü etrafındaki bu rota tam size göre. Bitlis’te büryan kebabınızı yedikten sonra tarihi Selçuk Mezarlarını ziyaret edebilir, Nemrut krater gölünü izleyerek doğanın mucizelerine şaşırabilirsiniz. Van gölü kıyısında unutulmaz bir yolculuğun ardından Van’ın meşhur serpme kahvaltısıyla enerji depolayabilirsiniz.

 

 

6. Trabzon - Artvin

Şehirden bıktık, bana yeşil gerek diyorsanız dünyanın en yeşil rotalarından biri sizi bekliyor. Karadeniz’in dalgaları ve gökyüzüne uzanan dağları arasında yemyeşil yolların keyfimi rengarenk hikayelere dönüştürebilirsiniz. Trabzon’da efsane kuru fasulyeyi, Artvin’de şifalı balları yemeyi ve yorgunluğunuzu atmak için Rize’de bir bardak çay içmeyi unutmayın.

 

 

7. Afyon - Ankara

Deniz görmek istemiyorum, yola çıkmak keşfetmek istiyorum diyorsanız sizi İç Anadolu’ya alalım. Eskişehir’de balmumu heykellerle fotoğraf çektirebilir, orta çağdan şatolarla karşılaşabilir ya da Venedik’teymiş gibi gondol turu yapabilirsiniz. Bozkırların arasından Yazılıkaya, Gordion, Aldavaz vadilerine ulaşabilir, Afyonkarahisar’da kaplıcalarda şifa bulabilirsiniz.