İNTERNET ŞUBESİ
Hemen Başvur İnternet Şubesi
Dünyanın İlginç Taksileri
Dünyanın İlginç Taksileri

1. Havana'nın Havasına Özel

Tropikal iklimdeki Küba’nın başkenti Havana’da taksinin sizi bir yerden bir yere götürmesi ve aniden bastıran yağmurdan koruması yeterli. Hindistancevizi şeklindeki taksiler de bunu yapıyor..

 

 

2. Filipinlerin Derme Çatma Taksileri

Bir motosikletin yan tarafına gecekondu misali kurulan taksiler bunlar. Trafik keşmekeşinde işe yaradıklarına şüphe yok. Ancak fazla bir konfor da beklememek gerek

 

 

3. Prag’da Nostalji Taksi

Prag şehrinin tarihi dokusuna uygun olarak tasarlanmış bu taksiler, zamanda yolculuk yapmanızı sağlıyor adeta. Turistler bu taksilere binmeseler bile mutlaka fotoğrafını çekiyorlar.

 

 

4. Tuk Tuk Tayland!

Tayland ile özdeşleşen tuk tuk taksiler, Bangkok gibi kalabalık şehirlerin taşıma yükünün önemli bir kısmını çekiyor. Tabi turistler de hem ihtiyaçtan hem de meraktan bu araçları sık sık kullanıyorlar. Tayland’a gidip de tuk tuk taksiye binmeyen, Tayland’a gittim demesin..

 

 

5. Paris’te Bir Bisiklet Taksi

Bisiklet taksiler eskiden genelde Güney Asya ülkelerinde kullanılırken, artık batılı ülkelerde de tercih ediliyor. Bunun nedeni daha çok doğayı koruma amaçlı. Paris’teki bu modelin özelliği, sürücünün mümkün olduğunca konforlu bir şekilde bisiklet taksiyi hareket ettirebilmesi..

 

 

6. Meksika Şapkalı Taksi!

Bu model, Meksika’nın İzamol şehrinden. Motorlu taşıtlar çıkana kadar yolların hakimi olan taksiler böyleydi aslında. Bugün daha çok turistik amaçlı olarak, bizde de fayton denen araçlar kullanılıyor.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KAMPANYALAR