İNTERNET ŞUBESİ
Hemen Başvur İnternet Şubesi
Vizesiz Gidilebilecek Yakin Ülkeler
Vizesiz Gidilebilecek Yakin Ülkeler

1. Belarus

Diğer adıyla Beyaz Rusya. Coğrafi olarak bize yakın ancak kültürel olarak farklı ve bu yüzden de ilgi çekici bir ülke. Belarus’ta her mevsim farklı atraksiyonlar yakalamak mümkün. Kışın da güzel; ama soğuk olacağını unutmayın.

 

 

2. Bosna-Hersek

Balkanların tavanında, bize hem coğrafi hem de kültürel açıdan yakın bir ülke var. Bosna-Hersek’e gitmek, bizim için biraz da tarihimiz içinde, geçmişimize bir yolculuk…

 

 

3. Gürcistan

Kuzey doğu komşumuz Gürcistan, bir bakıma Doğu Karadeniz bölgemizin devamı sayılabilir. Tabi farklı bir kültür, farklı bir tarih ve mimari ile.Gürcistan’ın bir avantajı da, vizeyi bırakın pasaportunuz olmasa bile sadece kimliğinizi göstererek ziyaret edebilmeniz!

 

 

4. Ukrayna

Kiev, Odessa, Lviv ve birbirinden güzel diğer şehirleri ile Ukrayna hem yakın hem çok güzel. Muhteşem doğası ve mimarisini de unutmamak gerek.Gürcistan gibi Ukrayna’ya da sadece kimlik kartınız ile, yani pasaport ve vize olmadan girebilirsiniz.

 

 

5. Kuzey Makedonya

Osmanlı’nın Rumeli’de çok erken bir dönemde yerleştiği ve 500 küsür yıl kaldığı bir bölgede kurulu Kuzey Makedonya. O yüzden sokaklarında, insanlarında, binalarında beş asırlık Osmanlı etkisini görmek mümkün.Balkanların ortasında yer alan ülkenin her mevsimde ayrı güzel doğası da ayrı bir gitme nedeni.Kuzey Makedonya’da karşınıza sık sık Halkbank da çıkacak, şaşırmayın.

 

 

6. Arnavutluk

Arnavutluk’ta Osmanlı tarihinin derin izlerini göreceğiniz kesin. Ama Arnavutluk’u çekici yapan sadece bu değil: Ülke, Adriyatik kıyılarında deniz tatili seçeneği sunarken iç kesimlerinde de Avrupa’nın en bakir doğasını saklıyor.

 

 

7. Azerbaycan

Coğrafi olarak yakın, kültür olarak yakın, dil olarak yakın... Yabancı dil konusunda çekinceniz varsa, Azerbaycan rahat edebileceğiniz bir seçenek.Özellikle başkent Bakü, bir yandan tarihi kesimi, bir yanda modern mimarisi ile sizi kendine hayran bırakacak.

 

 

8. Karadağ

Balkanların bir başka incisi. Küçük bir ülke ama büyük bir turizm potansiyeli var. Zira girintili çıkıntılı Adriyatik kıyıları benzersiz güzellikte.Tarih kokan sokaklarıyla şehirleri ve kasabaları da ayrı bir hikaye...

 

 

9. Sırbistan

Sırbistan hem tanıdık, hem kendine özgü. Kendinizi çok kısa bir zamanda bir parçası olarak hissedebileceğiniz bir yer. Yemek kültürü de bize yakın. Başkent Belgrad, gitmediyseniz ilk görüşte aşk yaşayabileceğiniz bir şehir. Gittiyseniz zaten tekrar gitmek istersiniz…

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK KAMPANYALAR