İNTERNET ŞUBESİ
Hemen Başvur İnternet Şubesi
Dünya'nın En Önemli 5 Derbisi
Dünya'nın En Önemli 5 Derbisi

1. Yunanistan’da Hayatı Durduran Rekabet

Yunanistan’ın en ateşli derbilerinden olan Aris - Paok maçları öncesi derbinin oynandığı şehir olan Selanik’te hayat tamamen duruyor.
Sokaklardaki gerginliği önlemeye çalışan yüzlerce polis görebileceğiniz şehirde taraftarlar maçın heyecanını her saniye yaşıyorlar.

 
 

2. Ada’nın Eski Sert Derbi

Mezhep çatışmaları altında oynanan Celtic ve Rangers derbisi İskoçya futbolunun ve Dünya’nın en önemli karşılaşmaları arasında gösteriliyor.
İngilizlerin “Eski Sert Derbi” olarak isimlendirdikleri ve oldukça sıcak bir havada gerçekleşen karşılaşmaları Dünya’nın her yerinden milyonlarca futbolsever takip ediyor.

  

3. Arjantin’in Ateşli Derbisi

Arjantinde hayatın belirli bir süre durmasını sağlayan Boca Juniors - River Plate rekabeti 100 yıldan bu yana bir gelenek halinde oynanıyor.
Superclasico olarak bilinen derbi saha içi olayları, sokak çatışmaları ve sıradışı skorlarıyla futbolseverlerin en keyif aldığı derbiler arasında.

  

4. El Classico!

İspanya’nın iki dev takımı Real Madrid ve Barcelona’nın El Clasico olarak adlandırılan amansız mücadelesi Dünya’nın en çok izlediği derbilerin başında geliyor. Sadece İspanya ligi değil zaman zaman Avrupa arenasına da taşınan mücadeleler Dünya’nın neredeyse tüm ülkelerinde canlı yayınlanıyor. Skoruyla, olaylarıyla, demeçleriyle günlerce konuşulan El Clasico sadece bir spor müsabakası olmakla kalmıyor Dünya gündemini de belirliyor.

  

5. 100 Yıllık Rekabet: İstanbul Derbisi

Boğaz’ın derbisi, Türkiye’nin, İstanbul’un derbisi: Galatasaray Fenerbahçe mücadelesi! Aynı şehrin Asya ve Avrupa kıtalarında bulunan iki takımın mücadelesi ülkemizin bilinen en önemli spor müsabakası konumunda. 100 yıldan fazla süredir oynanan Fenerbahçe Galatasaray derbilerinde sadece İstanbul’da değil, tüm Türkiye’de hayat duruyor.
Öncesi ve sonrasıyla haftalarca konuşulan derbiyi Dünya’nın her yerinden milyonlarca sporsever takip ediyor.