İNTERNET ŞUBESİ
Hemen Başvur İnternet Şubesi
Ülkemize Yakın Yurtdışı Kayak ve Tatil Seçenekleri
Ülkemize Yakın Yurtdışı Kayak ve Tatil Seçenekleri

1. Bulgaristan - Pamporovo

Rodop Dağları’nda, harika bir doğa içinde, hemen her mevsimi güzel bir yer Pamporovo. Elbette en çok kışları talep görüyor. Hem konaklamak hem de kış sporları yapmak için birçok tesis ve altyapı mevcut.
Pamporovo, Filibe (Plovdiv) şehrine 80 km uzaklıkta. Bir Filibe gezisi ile birlikte düşünülebilir.

 

 

2. Bulgaristan - Borovets

Borovets Bulgaristan’ın ilk kış sporları merkezi. Kurulduğu günlerden beri de popülerliğini koruyor. Bunda 58 kilometreyi bulan ve her seviyeden kişiye uygun pistlerinin etkisi büyük. Borovets’in bir avantajı da Sofya’ya yakın olması. Bu, hava yolu ile ulaşım tercih edenler için bir avantaj.

 

 

3. Bulgaristan - Bansko

Bulgaristan’ın belki de en popüler kış turizmi merkezi Bansko. 75 kilometre uzunluğunda pistlere sahip. Ayrıca Bansko kasaba merkezi de tarihi bir doku taşıyor ve eğlence için birçok seçenek mevcut.
Türkiye’ye uzaklığı Borovets ile aynı sayılır. Bulgaristan’ın batısına doğru kalıyor.

 

 

4. Gürcistan - Gudauri

Tiflis yakınlarındaki Gudauri, ülkenin en büyük kayak merkezi. Kayak mevsimi uzun çünkü kar uzun süre kalıyor. Avrupa, Rusya ve Uzukdoğu’dan turistlerin sıkça tercih ettiği popüler bir destinasyon. Ama Türkiye’de pek bilinmiyor.
Gudauri’nin bu kadar popüler olmasına rağmen kayak yapacaklar için ilginç bir özelliği ise sıra beklemeyi gerektirecek kadar yığılmaların yaşanmaması.

 

 

5. Gürcistan - Bakuriani

Yine Tiflis şehrine daha yakın olan Bakuriani, SSCB döneminde kayak sporcularının kamp ve eğitim merkezi olarak kullanılan bir “kayak kasabası”.
Kasabada hayat kayak üzerine kurulu. Kasabanın neredeyse tamamı otel ve kiralık evlerden oluşuyor.
Çocuklu aileler için özellikle çeciki bir yer çünkü kasabada çocukların eğlenebilmesi için kar parkı ve panayır alanı da var.

 

 

6. Yunanistan - Kaimaktsalan

Adını sesli okurken fark etmişsinizdir belki, burasının ismi Türkçe kökenli: Kaymakçalan. Burası Makedonya ile Yunanistan sınırında bulunan Kaymakçalan Dağı’nda bir kayak merkezi.
Yunanistan’da hem en iyi pistlere sahip yer burası hem de kayak sezonu diğer alternatiflerden daha uzun sürüyor.

 

 

7. Makedonya - Mavrovo

Burası Mavrovo gölünün hemen yanı başında bir kayak merkezi. Harika bir doğa ile çevrili. Makedonya’nın başkenti Üsküp’e oldukça yakın. Bu da uçak ile ulaşımı kolaylaştırıyor. Mavrovo’da konaklamadan tutun da yeme içmeye kadar her şeyin hesaplısını bulabilirsiniz.