İNTERNET ŞUBESİ
Hemen Başvur İnternet Şubesi
Evde Ramazan mı? Neden Olmasın?
Evde Ramazan mı? Neden Olmasın?

1. Evde Karagöz Hacivat

Halk arasında “Karagöz Hacivat” diye adlandırılan gölge oyunu, çok eski zamanlardan beri Ramazan aylarının eğlenceleri arasında yer alıyor. Bu Ramazan ayında Hacivat ve Karagöz’ü evinize iki şekilde misafir edebilirsiniz: İnternetten Karagöz ve Hacivat videolarını evde hep birlikte izlemek ilki ve daha kolay olanı. Biraz daha zor ama çok daha eğlencelisi de var: Evinizde kendiniz bir gölge oyunu sahnesi kurarak gösteri yapabilirsiniz. Özellikle çocukların buna bayılacağına emin olabilirsiniz.

 

 

2. Görüntülü iftar ve sahur

Sevdiklerinizden uzak olsanız bile iftarı ve sahuru birlikte yapabilirsiniz. Teknoloji bu olanağı sağlıyor bize artık. Elbette aynı masada yemek gibi olmaz ancak hiç yoktan iyidir.

Üstelik görüntülü yemeği sadece bir ekranda bir kişi veya aileyle değil, birden çok ekranda birçok kişiyle de yapabilirsiniz.

Normalde gerçek hayatta buluşamayacağınız sayıda çok kişiyle sanal iftar masasında buluşup neşeli, muhabbetli bir Ramazan geçirebilirsiniz.

 

 

3. Evde Osmanlı Macunu

Osmanlı macunu bir tür şekerleme ve hem lezzeti hem de rengarenk görünüşü nedeniyle çok seviliyor. Yapması da oldukça kolay.

Bir Ramazan akşamı, iftar yemeğinden sonra tatlı olarak Osmanlı macunu yaparak evde eski Ramazan heyecanını kolayca yaşatabilirsiniz…

 

 

4. Evde Ramazan Pidesi

Ramazan’ın alamet-i farikalarından biri elbette Ramazan pidesidir. Ramazan pidesini tabi ki fırınlardan veya bakkallardan alabilirsiniz bu Ramazan ayında da. Ama, “madem bir kere her şeyi evde yapmaya başladık, neden Ramazan pidesini de yapmayalım?” diye düşünüyor da olabilirsiniz.

Bizden size tüyo; internetten Ramazan pidesinin nasıl yapılacağıyla ilgili birçok video var.

Bu Ramazan’ın en sıcak, en güzel pidesi neden sizin evde pişiyor olmasın?

 

 

5. Evde Ramazan Davulu

Ramazan davulsuz olmaz diyorsanız, onun da kolayı var! Tek yapmanız gerekene akıllı telefonunuza internetten “Ramazan davulu sesi” indirmeniz. Sonra sahura kalkacağınız saat için alarm kurarken ses olarak bu indirdiğiniz davulun sesini seçmeniz gerekiyor.

Buyrun, size özel davulcunuz size uyandırmaya hazır.

 

 

6. Evde Ramazan Havası

Madem Ramazan’ı dışarıda geçiremiyoruz, o zaman Ramazan’ı eve getirelim! Peki nasıl? Çok basit: Evi Ramazan’a özel objeler ve süslerle donatabilir, hatta kendi çapımızda basit mahyalar bile yapabiliriz.

Bu tarz süslemeleri internetten bularak indirebilir, sonra çıktısını alarak kesebilirsiniz. Ayrıca kırtasiye veya market tarzı açık yerlerden tedarik de edebilirsiniz.

Belli mi olur, bu yıl evde kalmamız gerektiği için yaptığımız dekorasyonlar, bundan sonra gelenek haline gelir, her yıl yaparız!

 

 

7. Ramazan nedir?

Ramazan paylaşmaktır. Bu Ramazan belki de ihtiyaç sahipleri her zamankinden fazla olacak. Siz de evden çıkmadan bir yardım kampanyasına katılarak ihtiyaç sahiplerine destek olabilir, Ramazan’da varınızı olmayanlarla paylaşabilirsiniz.