İNTERNET ŞUBESİ
Hemen Başvur İnternet Şubesi
Ramazan Bayramı – Karantina Özel
Ramazan Bayramı – Karantina Özel

1-) Bayramlık alışveriş

Bayramı dolu dolu yaşamak için ihtiyacınız olan her şeyi internet üzerinden satın alabileceğinizi unutmayın. Bunlar bayram için yeni giysiler de olabilir, şekerleme de.
Ha, unutmadan! Ramazan alışverişlerinide Paraf’ın Ramazan’a özel kampanyasından
faydalanabilirsiniz.

 


 

2-) Bayram süslemeleri

Madem bu bayramı herkes evde kutlayacak, o zaman evlerimizin hem içlerini hem de dışarı bakan camlarını bayrama özel süslemelerle güzelleştirebiliriz!
Böylelikle evlere, sokaklara, mahallelere özel bir bayram havası yayılır. Ayrıca karantina günlerinde evde özellikle çocuklarla güzel bir aktivite yapmış olursunuz…
 

3-) Bayram yemeği gönderme

Bizim geleneğimizde sadece bayramlarda yapılan yemekler, tatlılar vardır. Bütün bir yıl o lezzetler için bayramın gelmesi beklenir.
Ev halkı için bunları yapmakta zaten sıkıntı yok ancak bu lezzetleri sevdiklerinizle paylaşmak isterseniz, mesafe ve yiyeceğin özelliğine göre kargo veya kurye kullanarak bu sorunu da çözebilirsiniz.


 

4-) Sanal bayramlaşma

Aileniz ve yakınlarınızla bayramlaşmak için saatler belirleyerek internet üzerinden görüntülü olarak hep birlikte bir araya gelip bayramlaşabilirsiniz.
Herkes bayramlık giysilerini giyer, karşılıklı sohbetler edilir, eş zamanlı olarak çaylar kahveler içilir.
Bayram ziyaretleri nasıl oluyorsa aynen öyle devam edebilir bu sanal bayramlaşmalar.
Evet, salgın günlerinde bayramı her zamanki gibi yaşayamamak üzücü ama bir yandan da teknolojinin nimetlerini kullanma şansı güzel.

 

5-) Bayram harçlığı havalesi

Evet, bu bayramda çocuklara bayram harçlığını elden vermek sıkıntılı olabilir uzakta olanlar için ama bunun da çözümü var: Harçlıklar havale yapılarak çocuklara ulaştırılabilir.
Hem çocuklar mutlu olur hem de gelenek devam eder.
İnternet Şube giriş linki eklenebilir.

 


 

6-) Komşu bayramlaşması

Komşularımızla balkonlardan, camlardan ve kapılardan; sosyal mesafeye dikkat ederek bayramlaşmak mümkün.
Hatta mahallede belli bir saat belirleyip herkesin aynı anda camlara ve balkonlara çıkarak bayramlaşması her zamankinden güzel bir bayram görüntüsüne dahi yol açabilir.

 

 

7-) Online fitre ve zekat

Bayram aynı zamanda ihtiyacı olanları mutlu etmektir. Bu bayram fitre ve zekatlarınızı “Biz bize yeteriz Türkiyem” Kampanyası’na yaparak siz de ihtiyaç sahiplerinin bayram etmesine katkıda bulunabilirsiniz.